TYGODNIOWY PRZEGLĄD AKADEMII

Małopolska Liga Juniorów Starszych

Zatorzanka 0 - 8 Sandecja Nowy Sącz

Bramki: Patryk Janik x3, Grzegorz Król x2, Wiktor Żołądź, Jakub Klóska, Marcin Ziemnik

Skład: Niemas Jakub - Klóska Jakub, Olchawa Szymon (65' Czachura Jakub), Bryja Paweł, Król Grzegorz - Dzięciołowski Damian (46' Ligarski Piotr), Żołądź Wiktor - Bryja Piotr, Słaby Sebastian (46' Ziemnik Marcin), Janik Patryk - Mordarski Adrian (46' Fryzowicz Arkadiusz)

Trener Kubiela - "Mecz bez wielkiej historii z najsłabszą drużyną MLJS, która powoli żegna się . Dominacja i przygniatająca przewaga drużyny Sandecji została udokumentowana ośmioma golami. Brawo drużyna!"

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Sandecja Nowy Sącz 4 – 1 Garbarnia Kraków

Bramki: Sławecki Mateusz, Kusiak Karol, Janczy Jakub, Kuźma Jan

Skład: Hajduk Kacper, Chlipała Jan, Skoczeń Jakub, Oleksy Wojciech, Kołodziej Kacper, Sławecki Mateusz, Kuźma Jan, Wontorczyk Karol, Janczy Jakub, Kusiak Karol, Sandera Oliwier.

Weszli: Gucwa Paweł, Gucwa Sławomir, Wiewióra Tymoteusz, Kozłowski Krystian

"Mecz od samego początku do końca pod dyktando gospodarzy. Pierwsza bramka wpadła po rzucie rożnym wykonywanym przez Oliwiera Sandere i dołożeniem głowy z pięciu metrów Mateusza Sławeckiego. Druga bramka została strzelona w sytuacji sam na sam przez Karola Kusiaka, gdzie kapitalnym podaniem popisał się Jan Kuźma. Trzecia bramka znów po stałym fragmencie gry i głową zdobyta przez Jakuba Janczego. Po przerwie w wyniku rozluźnienia goście strzelili bramkę honorową, ale cieszyli się tylko przez pięć minut, bo po akcji z bocznej strefy boiska i dograniu piłki po podłożu Jan Kuźma ustalił wynik spotkania. Trzeba jeszcze dodać, że zespół Sandecji w końcówce spotkania nie wykorzystał rzutu karnego. Niefortunnym strzelcem okazał się Oliwier Sandera, którego strzał poszybował na poprzeczkę." - skomentował trener Marek Zagórski

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Sandecja Nowy Sącz 6 - 0 Podhale Nowy Targ

Skład: SIEROTA (NALEPA), WIEWIÓRA, KROK, CIASTOŃ, SZKRED (NOWAK), WOJTAS, SŁABY, LOREK (ZIELEŃ) (LEŚNIAK), ŚWIERAD (WŁODARCZYK), SOBCZYK (WZOREK), ZYGMUNT (BIERYT)
"Najlepszy  mecz drużyny w tej rundzie. Przez całe spotkanie dominowaliśmy nad przeciwnikiem. Jestem zadowolony z gry  całego zespołu. Chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem i zrealizowali założenia przedmeczowe. Bardzo dobrze  ustawialiśmy się w obronie jako całość i szybko reagowaliśmy na wydarzenia boiskowe. Szybko przechodziliśmy z ataku do obrony i odwrotnie  Bramki, które zdobyliśmy, były  wynikiem szybkich i płynnych akcji zespołu a trzy z nich ,  dwie Szymona Zygmunta i jednej Dominika Sobczyka, były szczególnej urody." - trener Jacek Ruchała

I  MAŁOPOLSKA LIGA TRAMPKARZY (2004)

SANDECJA NOWY SĄCZ  1 – 1 UNIA OŚWIĘCIM

BRAMKI: Maciej Proszek

Skład: Kacper Studencki, Dominik Faltyn, Michałczak Hubert,  Kamil Żarnowski, Jakub Jaworski, Mateusz Popiela, Maciej Proszek, Kacper Talar, Kacper Jarzębak, Marcin Jarzębak, Michał Palacz.

Grali Również: Dominik Olchawa, Sikora Andrzej, Bogdanowicz Grzegorz, Kubiela Daniel.

Trener Robert Święs - "W pierwszej połowie całkowicie zdominowaliśmy rywala i udokumętowaliśmy to bramką. W drugiej odsłonie chcieliśmy grać bardzo wysoko i agresywnie, stworzyliśmy sporo sytuacji bramkowych, ale niestety nie potrafiliśmy ich wykończyć. W końcówce meczu popełniliśmy błąd który kosztował nas dwa punkty. Pomimo remisowego wyniku myślę ze to był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu."

MAŁOPOLSKA LIGA TRAMPKARZY (2005)

SANDECJA NOWY SĄCZ  7 - 1  PCIMIANKA PCIM

Bramki: Frączek Jakub (7’, 41’), Orzeł Arkadiusz (9’, 26’, 35’), Łatka Kamil (58’, K), Goranci Filip (70’)

Skład: Rams Oskar, Łatka Karol, Sadowski Oskar, Mędlarski Karol, Łatka Kamil, Frączek Jakub, Jarzębiak Mateusz, Tokarczyk Michał, Kamiński Filip, Pogwizd Brajan, Orzeł Arkadiusz

Grali również: Wojsław Tomasz, Badura Michał, Pietrzak Patryk, Goranci Filip, Janicki Mieszko,
Cisoń Krystian

Trener: Kamil Biel, Piotr Saratowicz

"Dwie szybko zdobyte bramki (7 oraz 9 minuta meczu) ustawiły przebieg spotkania. Po pierwszej połowie (3-0) zastrzeżenia można było mieć jedynie do realizacji niektórych założeń taktycznych.
W drugiej połowie momentami gra wyglądała bardzo solidnie, co pozwoliło drużynie Sandecji zdobyć kolejne gole. Goście właściwie nie stworzyli żadnej dogodnej okazji do oddania celnego strzału. Uśpiło to czujność naszych zawodników, którzy przy wyniku 7-0 stracili gola w ostatniej minucie meczu, po stałym fragmencie gry." - podsumował Kamil Biel

I MAŁOPOLSKA LIGA MŁODZIKÓW

SANDECJA NOWY SĄCZ  4 – 0 Dunajec Nowy Sącz

Grali: Konrad Tokarz - Jakub Tokarczyk, Piotr Kowalik, Michał Piszczek - Kacper Wokacz, Arkadiusz Nowak, Igor Maślanka, Julian Hrabczak - Mateusz Stróżak; Kacper Laskosz, Kacper Liberda, Patryk Kupczak, Miłosz Marcinowski, Fabian Krawczyk, Jakub Urlik

Trener Jerzy Czernecki - "Spodziewałem się trudnego meczu, zespół Dunajca choć w większości zestawiony z zawodników młodszych pokazał już w początkowej fazie rozgrywek, że „tanio skóry nie sprzeda”. Przekonała się o tym Wisła Kraków remisując w Nowym Sączu. Mecz dobrze dla nas się ułożył szybko objęliśmy prowadzenie, na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem po golu samobójczym. W drugiej połowie dołożyliśmy jeszcze dwa trafienia i pewnie pokonaliśmy rywala z za miedzy. To był dobry mecz w naszym wykonaniu i pewne zwycięstwo. Zespół Dunajca wraz z Trenerem Dariuszem Peciakiem zapewne jeszcze nie jednej drużynie sprawi sporo kłopotów, widać w tych chłopcach spory potencjał, życzymy im wielu sukcesów."

Sandecja Nowy Sącz 2 – 1 Fablok Chrzanów 2:1

Grali: Konrad Tokarz - Jakub Tokarczyk, Piotr Kowalik, Michał Piszczek - Kacper Wokacz, Arkadiusz Nowak, Igor Maślanka, Julian Hrabczak - Mateusz Stróżak; Kacper Laskosz, Kacper Liberda, Patryk Kupczak, Miłosz Marcinowski, Fabian Krawczyk, Jakub Urlik

Bramki: Stróżak, Hrabczak

"Mecz o pozycję lidera I MLM pomiędzy dwoma zespołami, które dotychczas zgromadziły komplet punktów zwiastował ciekawe widowisko. Licznie zgromadzeni kibice nie mogli czuć się zawiedzeni. Mecz toczył się w szybkim tempie, akcje przenosiły się z jednej pod drugą bramkę. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była trochę za bardzo nerwowa, brakowało dokładności i dłuższego utrzymania się przy piłce, przyjęliśmy warunki gry przeciwnika. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie staraliśmy się uspokoić grę i narzucić własny styl i kiedy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, zarysowała się lekka nasza przewaga to przeciwnik objął prowadzenie po stracie piłki w środku pola. Reakcja naszego zespołu była bardzo dobra, zaatakowaliśmy jeszcze mocniej spychając przeciwników do głębszej defensywy jednak musieliśmy bardzo uważać na groźne kontry wyprowadzane przez rywala. Konsekwencja naszej gry przyniosła wyrównanie na kilka minut przed zakończeniem meczu po przytomnym zachowaniu M. Stróżaka bezpośrednio przed bramką Fabloku. Emocje jednak były do samego końca, nasi zawodnicy nie mieli zamiaru zadowolić się remisem i dalej ambitnie nacierali na bramkę przeciwników. Wysiłki zostały nagrodzone w ostatniej minucie meczu. Ponownie M. Stróżak dał się we znaki obrońcom Fabloku wygrał „straconą” piłkę przy linii końcowej, wyłożył na przedpole do J. Hrabczaka, a ten plasowanym strzałem dał zwycięstwo naszej drużynie. Po 4 kolejkach jesteśmy LIDEREM !!! Gratuluję chłopcom ambitnej postawy i odwrócenia losów meczu. Przeciwnikom życzymy sukcesów w kolejnych meczach." - trener Czernecki

Rocznik 2007 API CUP ZAKOPANE

Od piątku do niedzieli nasi podopieczni przebywali na turnieju w stolicy polskich Tatr, gdzie każdego dnia rozgrywali 3 mecze z rówieśnikami z Polski i Ukrainy. W turnieju wzięło udział 10 drużyn. Oprócz chwil spędzonych na murawie mieliśmy okazję skorzystać z odnowy biologicznej w termach Gorący Potok w Szaflarach, a także wcielić się w role turystów, spacerując „Krupówkami” czy wyruszyć kolejką na Gubałówkę.

Sandecja - AP 2012 Jaworzno 1:0.

"Ostatecznie z dorobkiem 17 punktów zajmujemy 4. miejsce w turnieju. Podczas trzech dni było zdecydowanie więcej dobrych momentów w grze drużyny, choć nie brakło słabszych spotkań. Podsumowując, rozgrywki na Podhalu uznajemy za wartościowe. Na duży plus bardzo dobra organizacja turnieju, a także możliwość gry na wysokim poziomie, szczególnie z drużynami Arkonii Szczecin czy Elite Academy gdzie mecze były bardzo wyrównane. Najlepszy bramkarz turnieju - Dorian Florek, gratulujemy" - trener Tokarczyk

Rocznik 2009

Sandecja Nowy Sącz 4 - 2 Barciczanki Barcice

Drużyna rocznika 2009 rozgrywała swój pierwszy mecz w I lidze okręgowej ORLIK E1. Ich rywalem była drużyna Barciczanki Barcice. Chłopcy włożyli dużo zaangażowania i woli walki, co zaowocowało naszym zwycięstwem 4:2.
Skład: Leśniak, Bołoz, Chruślicki, Grabowski, Koziołek, Małecki, Orzeł, Ruchała oraz Żelazko.
Bramki: Leśniak x2, Koziołek, Małecki.
Gratulacje dla drużyny i powodzenia w kolejnych meczach!

I OLM

Sandecja Nowy Sącz 13 – 1 Glinik Gorlice

"Zdecydowana przewaga naszego zespołu w tym meczu . Worek z bramkami rozwiązał się już w pierwszej minucie i nasi zawodnicy konsekwentnie punktowali swoich rywali aż do samego końca meczu. Chwila dekoncentracji kosztowała nas utratę bramki na co musimy zwrócić uwagę w kolejnych meczach." - powiedział trener Jakub Czernecki