ASYSTA PODCZAS MECZU SANDECJI W LOTTO EKSTRAKLASIE

Uprzejmie informujemy, iż w przypadku wyjazdu jednej z grup wiekowych na spotkanie Sandecji w celu asysty, liczba opiekunów nie może być większa niż 2.  Jednocześnie zawiadamiamy, że dzieci w ramach asysty meczowej zajmują się eskortowaniem zawodników na boisko, podawaniem piłek i trzymaniem flag i płachty w kształcie koła z logo Ekstraklasy (znajdującej się na środku boiska).

Kilka ważnych informacji:

1. Dzieci wyznaczone do asysty pojawiają się na stadionie w Niecieczy najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem spotkania. Po czym zgłaszają się do Pana Marcina Rogowskiego (tel. 534 581 522).

2. Koło środkowe pojawia się na murawie najpóźniej 20 minut przed rozpoczęciem spotkania. Schodzi w momencie witania się zawodników i jest chowana za bandą LED obok ławki gości. W momencie, gdy zawodnicy schodzą na przerwę koło ponownie wychodzi na boisko, a kiedy zawodnicy wracają na drugą połowę jest ściągane ostatecznie.

3. Flagi Polski oraz Miasta Nowy Sącz pojawiają się na boisku tuż przed rozpoczęciem spotkania. Dwójka dzieci "na dole" przyklęka na jedno kolano i w ten sposób je trzyma, a dwójka "na górze" podnosi swoją cześć w powietrze i tak trzyma. Flagi mają być mocno naciągnięte. Podobnie jak koło środkowe schodzą z murawy w momencie witania się zawodników. Na tym kończy się ich zadanie. Do flag należy podchodzić z odpowiednim szacunkiem.

4. Dzieci, które podają piłki w czasie meczu zostaną przeszkolone przez sędziego technicznego spotkania. Podczas meczu podający mają całkowity zakaz "zabawy" piłką. Ponadto są proszeni o zachowanie koncentracji, by w odpowiednim momencie reagować na boiskowe wydarzenia w sposób adekwatny do sytuacji.

5. Dzieci wyprowadzające zawodników na boisko ustawiają się w tunelu prowadzącym na murawę i tam czekają w gotowości. Jednocześnie proszone są o odpowiednie zachowanie. Po wyprowadzeniu zawodników schodzą z murawy i udają się na sektor E.

6. W miejscu, gdzie następuje prezentacja drużyn, dokładnie po środku, przed sędziami (przodem do kamery) dzieci będą prezentować planszę, reklamującą zdrapkę "Lotto Ekstraklasa". Plansza powinna zostać wystawiona przed wyjściem zawodników i sędziów wraz z innymi rekwizytami tj. flagami itd. Powinna zostać zabrana po losowaniu stron boiska i "wspólnym zdjęciu" sędziów i kapitanów obydwu zespołów.

7. Podczas wypełniania obowiązków wynikających z asysty meczowej obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z telefonów komórkowych.

8. Wszelkiego rodzaju bagaż (również podręczny) należy pozostawić w autokarze.

9. Ubiór asystentów musi być adekwatny do pory roku.

10. Minimalna ilość dzieci do asysty to 63 (25 do wyprowadzania, 12 do podawania piłek, 16 do koła środkowego, 8 do flag, 2 do zdrapki).

11. Minimalny wiek dzieci do podawania piłek i koła środkowego to 11 lat.

12. Rodzice, których trenerzy nie wyznaczyli jako opiekunów, mają CAŁKOWITY zakaz przebywania w strefie szatni oraz murawy. Ich miejsce jest na trybunach!!

Sponsorzy Partnerzy